Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë azil politik,Gjermania mund të kërkojë rikthimin e vizave për Shqipërinë

Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë azil politik,Gjermania mund të kërkojë rikthimin e vizave për Shqipërinë

April 19, 2014

Eurodeputetja Tanja Fajon deklaron se nuk përbën rrezik rikthimi i vizave në zonën Schengen, por rritja e numrit të azilkërkuesve shqiptarë sipas saj ka krijuar probleme shqetësuese. Ndaj Fajon kërkon nga qeveria që të marrë masa. A përbëjnë shqiptarët me të vërtetë rrezik për azil në Schengen, në krahasim meRead More

Territorialja, Paloka: Mazhoranca synon të sigurojë në tavolinë zgjedhjet vendore

Territorialja, Paloka: Mazhoranca synon të sigurojë në tavolinë zgjedhjet vendore

April 22, 2014

Konferenca e Kryetarëve e grupeve parlamentare u mblodh sot për të diskutuar… rreth ndryshimit të projekt/vendimit për funksionimin e komisionit të posaçëm për Reformën Territoriale si dhe të shtyjë me dy muaj afatin e punimeve të këtij komisioni.

Other News

Merte rryshfet, lihet në burg gjyqtari i Pogradecit , Dhimitër Pojanaku

Merte rryshfet, lihet në burg gjyqtari i Pogradecit , Dhimitër Pojanaku

Kronikë April 20, 2014 at 7:39 pm 0 comments

Është zhvilluar sot gjyqi ndaj gjyqtarit të gjykatës së Pogradecit, Dhimitër Pojanaku mbi të cilin rëndon akuza e korrupsionit pasiv.Gjykata e Korçës ka vendour që gjyqtari Pojanaku do të qëndrojë në burg. Prokurori i çështjes ka deklaruar në sallën e gjyqit se gjyqtari ka kërkuar 450 mijë lekë për tëRead More

Tentoi të futet në kryeministri me forcë,alarmohet Garda

Tentoi të futet në kryeministri me forcë,alarmohet Garda

Kronikë April 20, 2014 at 5:14 pm 0 comments

Një person ka tentuar të hyjë me forcë në godinën e kryeministrisë mesditëne sotme. Mësohet se shtetasi Arjan Goga 41 vjeç , në gjendje të dehur ka tentuar të hyjë në Kryeministri, por është ndaluar nga Garda e Republikës, e cila ka njoftuar më pas dhe policinë e Tiranës. 41-vjeçaritRead More

Rama në Korçë: Çertifikatat e pronësive dhuratë për Pashkën

Rama në Korçë: Çertifikatat e pronësive dhuratë për Pashkën

Politikë April 20, 2014 at 9:13 am 0 comments

Kryeministri Edi Rama këtë fundjavë ishte në qytetin e Korçës, ku ka shpërndarë certifikata pronësise për ndërtimet pa leje. Kryeministri Rama ka sqaruar dheuljen që mund të përfitojnë familjet në çmimin e kontributit, duke paguar rregullisht energjinë elektrike. “Nëse familja i ka parat për t’i dhënë kur duhet, atëherë iRead More

Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë azil politik,Gjermania mund të kërkojë rikthimin e vizave për Shqipërinë

Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë azil politik,Gjermania mund të kërkojë rikthimin e vizave për Shqipërinë

Sociale April 19, 2014 at 5:06 pm 0 comments

Eurodeputetja Tanja Fajon deklaron se nuk përbën rrezik rikthimi i vizave në zonën Schengen, por rritja e numrit të azilkërkuesve shqiptarë sipas saj ka krijuar probleme shqetësuese. Ndaj Fajon kërkon nga qeveria që të marrë masa. A përbëjnë shqiptarët me të vërtetë rrezik për azil në Schengen, në krahasim meRead More

Hidhet në det emigranti shqiptar teksa po kthehej në Shqipëri

Hidhet në det emigranti shqiptar teksa po kthehej në Shqipëri

Kronikë April 19, 2014 at 4:22 pm 0 comments

Një shqiptar është hedhur nga trageti i linjës Durrës-Bari në detin Adriatik, në momentin kur trageti ka qenë rreth 12 milje larg portit të Durrësit. Lajmi konfirmohet nga kapiteneria e Durrësit, sipas së cilës mësohet se udhëtari që u hodh nga trageti është Gentian Peta 39 vjeç, nga Gjirokastra. NgjarjaRead More